Fyzioterapeut

Fyzioterapie

Charakteristika profesie:

Fyzioterapeut je zdravotník, který se specializuje na prevenci, diagnostiku, léčbu a rehabilitaci různých poruch pohybového aparátu a svalových dysfunkcí. Pomáhá pacientům zlepšit funkčnost a bolestivé symptomy pomocí cvičení, masáží, elektroterapie a dalších rehabilitačních postupů.

Aké služby Vám může nabídnout?

Fyzioterapeut může nabídnout následující služby:

  • Diagnostiku a posouzení stavu pohybového aparátu a svalů
  • Individuální plánování a realizace rehabilitačních programů pro pacienty s různými zdravotními problémy, jako jsou například bolesti zad, kloubů, svalové napětí, atd.
  • Výběr vhodných cvičebních a terapeutických technik
  • Vedení pacientů při cvičení a masážích
  • Monitorování a hodnocení pokroku pacientů a úprava terapeutických programů na základě jejich potřeb.

Jaké znalosti jsou potřebné pro vykonávání této práce?

Pro vykonávání profese fyzioterapeuta je potřeba mít vysokoškolské vzdělání v oboru fyzioterapie. Dále je nutné mít znalosti anatomie, fyziologie, neurologie a ortopedie, ale také například manuální terapie, rehabilitace, kineziologie a dalších oblastí, které jsou důležité pro poskytování fyzioterapeutické péče. Fyzioterapeut by měl mít také schopnosti, jako jsou empatie, trpělivost, komunikativnost a schopnost pracovat s pacienty různého věku a zdravotního stavu.

Kdo může tuto službu vykonávat?

Fyzioterapeutem může být osoba s vysokoškolským vzděláním v oboru fyzioterapie a s příslušnou licencí k výkonu této profese. Tuto službu tak mohou vykonávat pouze kvalifikovaní fyzioterapeuti, kteří splňují přísné vzdělávací a odborné požadavky.

Profese "Fyzioterapeut" na ProfiLidi.cz

Profilová fotka uživatele
500 Kč/hod
Bratislava Fyzioterapeut Výživový poradce

Dobrý deň, som študent fyzioterapie 2. bakalárskeho ročníka. Ovládam základne manuálne terapie v rehabilitácií, športovú masáž a lymfomasáž. Popri škole zbieram prax v HC Slovan Bratislava, kde pôsobím ako…

Profilová fotka uživatele
500 Kč/hod
Bratislava Fyzioterapeut Výživový poradce

Dobrý deň, som študent fyzioterapie 2. bakalárskeho ročníka. Ovládam základne manuálne terapie v rehabilitácií, športovú masáž a lymfomasáž. Popri škole zbieram prax v…

Zobrazit více